آموزش ایین نامه رانندگی

آیین نامه رانندگی پایه 1 قبولی 99 درصد

آزمون شبیه ساز آیین نامه رانندگی شماره ۱، شرکت کنندگان محترم لطفا در زمان مقرر به سوالات آزمون آیین نامه اصلی شماره : ۱ پاسخ دهید.

برای قبول 100 درصدی ازمون ایین نامه رانندگی پایه 1 روی لینک زیر کلیک کنید

آزمون آیین نامه اصلی آنلاین

در واقع اگر حتی کتاب ایین نامه راهنمایی و رانندگی را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید میتوانید خیلی از سوالات را پاسخ دهید اما بیشتر کسانی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. برخی از سوالات آسان ازمون ایین نامه آنقدر آسان است که فقط با داشتن اطلاعات عمومی می توانید پاسخ صحیحی را به آن بدهید .

الف ـ سوار كردن مسافر با داشتن مسافر قبلي در تاكسي هاي تلفني، بي سيم و يا موسسات و يا شركتهاي تاكسي راني در بست ممنوع است.

همچنین ببینید: شخصی که در خیابان راه می رود در گذرگاه های مشخص شده حق تقدم دارد در جدول

الف. جاده دو طرفه. ماده ۱۹۶- رانندگان اين گونه وسايل نقليه موظفند هنگاميكه عبور آنها از تقاطع راه آهن مجاز است پيش از رسيدن به آن توقف كامل كنند و پس از ديدن دو طرف و اطمينان از نبودن خطر احتمالي از آنجا بگذرند. ماده ۱۸۵- وسائل نقليه امدادي، كه مجاز به داشتن چراغ گردان يا آژير خطر ويژه مي باشند تنها هنگامي كه براي انجام مأموريتهاي مهم و فوري در حركتند, بايد از آنها استفاده نمايند.

آیین نامه رانندگی

به آیین نامه بخشهایی اضافه شده مانند بخش فنی و امداد و نجات و فرهنگ رانندگی که این بخشها نیاز به در اختیار داشتن سوالات استاندارد دارد تا نمونه سوالات به هنرجویان در قبولی کمک کند و در حین مطالعه بتوانند برنامه مطالعه خود را با سبک سوالات تنظیم کنند. ب- باید از فرد کناری خود بخواهید که به عقب نگاه کند .

ماده ۱۹۹- هيچكس حق ندارد به شخصي كه گواهينامه رانندگي ندارد اجازه رانندگي با وسيله نقليه خود را بدهد. ماده ۱۷۴ ـ كاميونهاي بزرگ و وسايل نقليه ديگري كه داراي يدكهاي طويل هستند و همچنين وسايل نقليه اي كه بصورت كاروان و دسته جمعي در يك ستون در جاده حركت مي كنند هنگام عبور بايد فاصله بيشتري با وسيله نقليه جلويي خود داشته باشند بطوريكه وسيله نقليه ديگري كه از آنها سبقت مي گيرد بتواند پس از سبقت بار ديگر در جلوي آنها وارد مسير مجاز عبور خود شوند. ماده ۱۸۳- راننده موظف است هنگام رانندگي, گواهينامه رانندگي خويش , بيمهنامه شخص ثالث خودرو و كارت شناسايي خودرو را همراه داشته باشد و در صورت درخواست مأموران راهنمايي و رانندگي و يا پليس راه، آنها را تسليم نمايد. !

مامور موظف است پس از ملاحظه و بررسي مدارك آنها را بازگرداند، مگر در مواردي كه به موجب قانون يا آئيننامه, اخذ گواهينامه به منظور درج تخلف در آنها ضرورت داشته باشد در اين صورت در برابر دادن رسيد، گواهينامه اخذ ميگردد. بهرحال عبور حيوانات از نقاط مشخص شده و تا حد امكان داراي روشنايي ضرورت دارد. ماده 192- عبور وسایل نقلیه از پیاده روها و توقف آنها روی پیاده رو ممنوع است. ماده ۱۹۴ ـ راندن و يا حركت با اسكيت و اسكوتر و مانند آنها در معابر عمومي ممنوع است، مگر در مسيرهايي كه از سوي راهنمايي و رانندگي با نصب تابلو ويژه، مجاز اعلام شده باشد.

شرایط و ضوابط مربوط به رانندگی با گواهی نامه موقت و نحوه تبدیل آن، به موجب دستورالعملی است که به پیشنهاد راهنمایی و رانندگی و تصویب وزیر کشور، مشخص و اعلام میگردد. این بسته سوالات آیین نامه اصلی 97 شامل سوالاتی هست که در سال 97 در آزمونهای آیین نامه مورد .

همچنین ببینید: کدام گزینه درباره عبور و توقف در مسیرهای ویژه اتوبوس شرکت واحد صحیح است؟

در صورتی که سری به سوالات آزمون آیین نامه رانندگی که ارائه شده است بزنید، پس از آزمونهای چهارم و پنجم سوالات تکراری به وفور خواهید دید. رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: شهروندان و متقاضیان تا ۱۳ اسفندماه برای آزمونهای مربوط به آییننامه راهنمایی و رانندگی مراجعه نکنند. تبصره ـ گواهی موضوع این بند با اعتبار سه ساله توسط پلیس صادر خواهد شد. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار میگیرید و از پس این چالش به راحتی برمیآیید. این سوالات در فایل پی دی اف به همراه پاسخنامه است.

ماده ۱۸۰ ـ رانندگان حق ندارند ضمن رانندگي دخانيات استعمال نمايند يا خوراكي يا آشاميدني ميل كنند و استفاده از هرگونه وسايل و تجهيزات مانند تلفن همراه كه باعث انحراف ذهني و رفتاري راننده گردد ، ممنوع است. ماده ۱۷۶ ـ رانندگان وسايل نقليه سنگين هنگام عبور از جاده هاي كم عرض و باريك يا عقب راندن بايد يك نفر كمك راننده براي پرهيز از هرگونه خطري همراه داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =