آموزش ایین نامه رانندگی

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی (راز موفقیت در آزمون) جزوه کامل

روی لینک زیر کلیک کنید. به طور معمولبا چرخهای فلزی بر روی ریل حرکت میکند. 106 ـ وسیـله نقـلیه مرکب: عـبارت اسـت از چند وسیله نقلیه متصل به هم که به عنوان واحد در راه حرکت کنند. 108ـ وسیله نقلیه موتوری: هر نوع وسیله نقلیهای که دارای حداقل یک چرخ در جلو و دو چرخ در عقب بوده و دارای موتور و سامانه انتقال قدرت است و برای حمل بار یا انسان به کار میرود که به آن خودرو نیز گفته میشود. ماده ۱۹۰ ـ راندن وسيله نقليه اي كه بيش از ظرفيت مندرج در كارت مشخصات، بار يا مسافر گرفته ممنوع است. ماده ۹۶ ـ علائم راهنمايي و رانندگي مانند انواع چراغها، تابلوها، خط كشي ها ، نوشته ها، ترسيم ها و نيز علائم تعيين سمت عبور كه بايد روي راهها كشيده شود، براساس قانون الحاق ايران به كنوانسيون عبور و مرور در جاده ها و كنوانسيون مربوط به علاوم راهها ـ مصوب ۱۳۵۴ ـ تهيه شده اند و همچنين رنگ زمينه و شكل علائم و تابلوها، مطابق نمونه هاي (پيوست شماره ۴) اين آئين نامه است.

آیین نامه رانندگی

Data was generated with the help of GSA Content Generator Demoversion!

ث ـ چراغ چشم زن قرمز براي ايست و عبور- رانندگان وسايل نقليه در صورت برخورد با اين چراغ نبايد از خطايست و يا در صورت نبودن خط ايست از طراز چراغ راهنما فراتر روند و بايد توقف نموده و پس از اطمينان از نبودن وجود خطر تصادف حركت و عبور نمايند . ماده ۸۹ ـ هرگاه تصادف تنها منجر به خسارت مالي شود به نحوي كه امكان حركت از وسيله نقليه سلب نشده باشد رانندگان موظفند بلافاصله وسيله نقليه را براي رسيدگي و بازديد كارشناس تصادفات در محل حادثه، به كنار راه منتقل كنند تا موجب سد معبر نگردد. ماده ۸۷- راننده هر وسيله نقليه اي كه مرتكب تصادف منجر به جرح يا فوت گردد موظف است بلافاصله وسيله نقليه را در محل تصادف متوقف ساخته و با نصب علايم ايمني هشدار دهنده برابر ماده ۷۱ اين آئين نامه، رانندگان وسايل نقليه ديگر را از وقوع حادثه آگاه سازد و تا هنگامي كه تشريفات مربوط به رسيدگي از سوي راهنمايي و رانندگي و پليس راه پايان نيافته از تغيير وضع وسيله نقليه يا صحنه تصادف خودداري نموده و بلافاصله اقدام به انتقال مجروحان به مراكز درماني نمايد. ماده ۹۱- رانندگان وسايل نقليه هنگام تصادف منجر به جرح يافوت مكلفند بلافاصله نام ونشاني صحيح و مشخصات گواهي نامه رانندگي وسيله نقليه خود را به مامورين انتظامي اعلام دارند و در صورت درخواست مدارك قانوني اعم از گواهي نامه ، كارت شناسايي خودرو و بيمه نامه از سوي مامورين مربوط ، اين مدارك را به آنان تسليم نمايند.

ماده ۷۸- طول وعرض , ارتفاع و ظرفيت وسيله نقليه برطبق مشخصات (كاتالوگ) بوسيله كارخانه سازنده كه به تاييد وزارت صنايع و معادن ميرسد تعيين مي گردد. ماده ۸۶- وسايل نقليه باربري پس از بارگيري بايد توزين شوند و راننده برگه توزين را تا مقصد همراه داشته باشد. 1ـ افراد دارای میدان بینایی دوچشمی بین 120 تا 140 درجه. 1ـ میدان بینایی دوچشمی کمتر از 120 درجه برای انواع گواهینامه رانندگی. تبصره۳ـ آموزشگاهها موظفند مهارت آموزان واجد شرایط برای دریافت گواهینامه رانندگی را بر اساس برنامه آموزشی موضوع این ماده و متناسب با نوع گواهینامه مورد درخواست آموزش دهند. در زیر چند نمونه از سوالات سال 1400 که ( بعد از دانلود با وضوح بالا ) دریافت خواهید کرد را مشاهده می کنید . مسیر درستی را برای مطالعه پیدا کنید. الف – برای گردش یا تغییر مسیر به راست، دست چپ را به طرف بالانگهدارند. ممكن است مامور پس از دادن اين علامت دست يا دستهاي خود را پايين بياورد. پس از طی کردن کلاسهای عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای قبولی در آزمون تئوری و عملی رانندگی به دلیل تاثیر گذاری عوامل متعدد بسیار استرس زا است. This data has been done by GSA Content Generator DEMO!

نحوه انتخاب سئوالات به گونهايست كه كاملاً مشابه آزمون تئوری باشد. نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب را قرار است امروز باهم ببینیم و خودمان را برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی راهنمایی و رانندگی آماده کنیم . بچه ها راستی ایا باید برای آزمون آیین نامه همه تابلوها رو حفظ باشیم؟ در اين صورت مسئوليت انباركردن و حفظ آن بعهده مالك و راننده است. ماده ۸۵- يدك يا هر نوع وسيله نقليه اي كه توسط وسيله نقليه ديگري كشيده ميشود بايد با وسايل اطمينان بخشي كه خطر باز شدن يا گسيختن يا شكستن نداشته باشد طوري متصل گردند كه هنگام يدك كشي با كاهش سرعت وسيله نقليه كشنده فاصله اوليه حفظ گردد. ماده ۸۴- موسسات بايد بارهاي وسايل نقليه را طوري بارگيري نمايند و محكم ببندند كه هيچگونه خطر جابه جايي يا افتادن ياريزش كردن يا باز شدن و يا پخش شدن در هوا وجود نداشته باشد و بطور كامل ثابت باشد، در هر حال راننده نيز مكلف است پس از حصول اطمينان از درستي بارگيري و استحكام آن, وسيله نقليه را به حركت درآورد. ماده ۱۰۵ ـ در خيابانها و يا تقاطع هايي كه سطح آنها به شكل شطرنجي و به رنگ زرد و سياه نقاشي شده، هنگامي كه تراكم خودروها زياد است و امكان تخليه به هنگام تقاطع وجود ندارد، رانندگان موظفند پيش از محل نقاشي شده متوقف شوند و مسير حركت ديگر خودروها را باز نگه دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یازده =