آموزش ایین نامه رانندگی

نمونه سوالات آيين نامه آموزش رانندگي ب2

سوالاتی که در ازمون ایین نامه رانندگی از همه هنرجویان امتحان گرفته می شود برای همه پایه ها یکسان می باشد یعنی سوالات گواهینامه پایه سوم – دوم و یکم همه یکسان می باشد

شما می توانید با خیال راحت از ازمونهای سایت تست درایور استفاده کرده و قبول شوید

برای قبولی در ازمونها از بین 30 سوال باید به 26 سوال جواب درست بدهید

با زدن این تست ها نیاز به خواندن کتاب ندارید

همچنین ببینید: شخصی که در خیابان راه می رود در گذرگاه های مشخص شده حق تقدم دارد در جدول

ماده ۲۲۳ – زمان لازم الاجرا شدن آن دسته از احكام اين آئين نامه كه اجراي آنها مستلزم آموزش، اطلاع رساني عمومي يا كسب مهارتهاي خاص باشد، اول مهرماه سال ۸۴ تعيين مي شود. ماده ۲۱۱- دستگاههاي مسئول موظفند پيش از بسته شدن تمام يا بخشي از راه براي انجام هر نوع عمليات اجرايي اعم از تعريض ، تعمير، نگهداري ، حفاري و مانند آنها, هماهنگيهاي لازم را انجام داده و با اطلاع ادارات راهنمايي و رانندگي و يا پليس راه اقدام و مراتب را به آگاهي مردم برسانند. ماده ۲۱۶ ـ رانندگي با وسايل نقليه داراي پلاك دولتي كه علامت مشخص كننده روي شيشه يا ديگر قسمتهاي تعيين شده آن الصاق يا نصب نشده باشد، ممنوع است. ماده ۲۰۵- هيچكس حق ندارد در حالي كه سوار دوچرخه يا كفشهاي چرخداريا سه چرخههاي بدون ركاب مانند اسكيت و اسكوتر يا اتومبيلهاي اسباببازي است به وسائل نقليه درحال حركت تكيه نمايد و آنها را وسيله حركت خود يا حركت وسيلهاي كه بر آن سوار است قرار دهد. ماده ۲۱۲- اشخاصي كه بهر عنوان روي راههاي عمومي كار ميكنند, موظفند پيش از شروع بكار, علائم ايمني عبور و مرور را براساس ضوابط و استانداردهاي ايمني در عمليات اجرايي راهها كه به تأييد مسئولين مرتبط ميرسد در محل نصب وهمچنين لوازم كار، لباسهاي كارگران و وسائل نقليه خود را به علائم هشداردهنده مجهز نمايند. This

نمونه سوالات آيين نامه با جواب سال 1401

آیین نامه رانندگی

ماده ۲۲۰ ـ رانندگان و سرنشينان وسايل نقليه موظفند هنگام حركت وسيله نقليه كمربندهاي ايمني خود را بسته نگاه دارند. ماده ۲۱۹ ـ شهرداريها موظفند به منظور افزايش ايمني عبور و مرور، با همكاري زيرمجموعه هاي وزارت نيرو، براي تامين روشنايي معابر شهرها اقدام نمايند. پ ـ برای گردش به چپ در راههای بیرون شهر که منحصر به دو خط عبور رفت و برگشت بوده و مانع فیزیکی وسط جاده وجود نداشته باشد، رانندگان وسایل نقلیه موظفند وسیلهنقلیه را در شانه راه و در صورت نبودن آن، در منتهیالیه سمت راست راه متوقف نموده و سپس با توجه به سرعت و جهت و موقعیت وسایل نقلیهای که به طور مستقیم در حال حرکت میباشند و با استفاده از چراغ راهنما و یا با دادن علامت اقدام به گردش نمایند. ب ـ در محلهائيكه پيادهرو وجود ندارد يا در صورت وجود به دلايلي غيرقابل تردد باشد بايد از منتهياليه سمت چپ سوارهرو و عكس جهت حركت وسايل نقليه عبور نمايند. 143) در گردش به چپ، جهت علامت دادن با دست چگونه عمل میكنیم؟ ب- انگشت شصت در هر دو دست .

همچنین ببینید: کدام گزینه درباره عبور و توقف در مسیرهای ویژه اتوبوس شرکت واحد صحیح است؟

تنها راه اینه که با مشکل و ترستان به شدت رو به رو شوید .

در کتاب اصول اولیه رانندگی را به شما می آموزند برای مثال اینکه کلاچ چیست و یا خودرو چند پدال دارد و یا چه عواملی سبب به راه افتادن خودرو می شود . نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. اما یک شیوه دیگر از سوالاتی که در آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی می­آید، سوالات مفهومی است. پاسخنامه و سوالاتی که توسط اساتید مجرب بارها بازبینی و بررسی شده و احتمال اشتباه در آنها صفر است. تنها راه اینه که با مشکل و ترستان به شدت رو به رو شوید . برخی از هنرجویان با مباحث تحلیلی به مشکل میخورند و برخی از هنرجویان با مباحث حفظی. همین امر باعث شده بسیاری از هنرجویان دچار استرس شوند و تنها چاره این حالت شرکت در آزمونهای آزمایشی آیین نامه اصلی است. ماده ۲۱۷ ـ رانندگاني كه دچار معلوليت و يا ناشنوايي هستند بايد با علامت ويژه اي كه روي شيشه عقب وسيله نقليه الصاق مي شود، ديگر رانندگان را از وضعيت خود آگاه سازند تا رانندگان با ديدن آن علامت، علاوه بر رعايت مقررات اين آئين نامه ، احتياط لازم را بنمايند. 3. با احتیاط فقط آب تصفیه شده بر روی بلوک موتور می ریزیم.

همچنين ريختن هرگونه زباله، ضايعات و اشياء، آب دهان و مانند آن از درون خودرو به وسيله راننده و يا سرنشينان ممنوع است. ۳- افراد مبتلا به كاتاراكت ( آب مرواريد ) . ۳- براي افراد تك چشمي حداقل قدرت بينايي ۱۰/۹ و ميدان بينايي ۱۰۰ درجه ، ضمن رعايت شرايط ويژه در وسيله نقليه . ۳- افراد تك چشمي داراي قدرت بينايي كمتر از ۱۰/۹ براي انواع گواهي نامه رانندگي . ماده ۲۰۴- در صورت نبود امكانات لازم براي رساندن مجروحين به مراكز درماني, كليه رانندگان مكلفند همكاري لازم را براي رساندن مصدومان تصادفات رانندگي به اولين مركز درماني انجام دهند. تبصره1ـ دارندگان گواهی نامه پایه بالاتر در گروه مربوط، میتوانند رانندگی وسایل نقلیه موضوع گواهینامههای پایه پایینتر، به جز پایه (الف، را انجام دهند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وبسایت آزمون آنلاین آئین نامه راهنمائی و رانندگی، آزمون آییننامه اصلی توسط افسر یا سرهنگ راهنمایی و رانندگی گرفته میشود. همانطور که اشاره کردیم آزمون رانندگی مقدماتی و آزمون رانندگی اصلی تفاوتی چندانی ندارد، در جزوه آیین نامه مقدماتی سوالات کمی سادهتر از جزوه آییننامه اصلی هست. همه افرادی که قصد رانندگی دارند باید تمامی این موارد جزوه آییننامه رانندگی آگاهی داشته باشند.

https://www.ted.com/profiles/17424207

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =