آموزش ایین نامه رانندگی

درباره نمونه سوالات اصلی آیین نامه رانندگی

با وجود آنکه سوالات آیین نامه معمولا از بانک سوال های مشترکی بدست میآید اما سال به سال شاهد تغییراتی در آزمونها هستیم که تا حدودی رویکرد سوالات را تحت تاثیر قرار میدهد. کیوان می گوید : سلام ممنون که رایگان برای استفاده عموم گذاشتید فقط یک سوال این سوالات که جدید هستند یعنی برای سال 1400 که ما فروردین امتحان داریم می تونیم از این آزمونهای آیین نامه استفاده کنیم ؟ در هر حال هر نوع وسیله نقلیهای که کشیده میشود باید یک نفر راننده دارای پروانه مجاز رانندگی هدایت آن را به عهده گیرد تا در صورت وقوع خطر بتواند آن را بدون وقوع حادثه کنترل نماید.

ماده 64 ـ ترمز پایی باید روی تمام چرخهای وسیله نقلیه مؤثر بوده و عمل نماید. ماده85 ـ یدک یا هر نوع وسیله نقلیهای که با وسیله نقلیه دیگری کشیده میشود باید با وسایل اطمینان بخشی که خطر باز شدن یا گسیختن یا شکستن نداشته باشد طوری متصل گردند که هنگام یدککشی با کاهش سرعت وسیله نقلیه کشنده فاصله اولیه حفظ گردد. ت ـ ترمز پایی باید روی کلیه چرخهای یدک عمل نماید. پ ـ یک نورتاب به رنگ قرمز در عقب و همچنین یک نورتاب به رنگ زرد در جلو که نور وسایل نقلیه پشت سر و جلو را از فاصله 20متری منعکس نماید. 

آیین نامه رانندگی

نباید از یک متربیشتر و از 40 سانتیمتر کمتر باشد. الف ـ دو عدد چراغ ویژه مه با نور زرد در دو طرف قسمت جلو که ارتفاع این چراغها نباید از یک متر بیشتر و از 40 سانتیمتر کمتر باشد. ب ـ روزها دو پارچه قرمز رنگی که سطح هریک حداقل نیم متر مربع باشد در انتهای بار آویزان کنند به نحوی که رانندگان پشت سر بتوانند آن را از فاصله 150متری بینند. ارتفاع نورتابها بیشتر از 5/1 متر و کمتر از 60سانتیمتر نخواهد بود؛ مگر آنکه بلندی خود وسیله نقلیه از کف زمین کمتر از 60سانتیمتر باشد. در وسایل نقلیهای که کمک ترمز و یا ترمز موتور پیشبینی شده است، این گونه ترمزها باید در فاصله مناسبی حتی در صورت پایی بودن بتواند سرعت وسیله نقلیه را به هر صورتی که بارگیری یا مسافرگیری شده باشد کاهش داده و در نهایت متوقف سازد.

ماده 63 ـ هرگونه وسیله نقلیه موتوری غیر از موتورسیکلت باید دارای ترمزهایی باشد که به راحتی بتوان در حال راندن و در صورت لزوم آن را به کاربرد. الف ـ ترمز پایی باید بتواند سرعت وسیله نقلیه را به هر صورتی که بارگیری شده و یا مسافر را حمل میکند و در سربالایی و یا سرازیری که حرکت مینماید کاهش داده و آن را به طور سریع و مؤثر و با ایمنی متوقف نماید.

چ ـ ترمزها باید به نحوی باشند که در صورت شکستن یا پاره شدن وسایل اتصال با یدک در حال حرکت، یدک به طور خودکار توقف نماید. ب ـ ترمز دستی باید بتواند وسیله نقلیه را به هر صورتی که بارگیری شده و یا مسافر حمل مینماید، در شیب 16 درصد سربالایی و یا سرازیری در حال توقف نگهدارد. ماده 69 ـ هر وسیله نقلیه موتوری باید مجهز به لوله خروجی گاز و صدای موتور باشد به نحوی که مانع خروج صدای ناهنجار در بیرون وسیله نقلیه و انتشار گاز ناشی از سوخت موتور در درون وسیله نقلیه گردد. ما تضمین میکنیم که شما با مطالعه آزمون آیین نامه رانندگی(100 %) که اکنون بر روی وب سایت ما قرار دارد به راحتی می توانید گواهینامه بگیرید .

متأسفانه بیشتر خسارت های مالی و جرایم رانندگی که امروزه به رانندگان تحمیل می شود ناشی از عدم اطلاع و یا ضعف در اطلاع از قوانین راهنمایی و رانندگی می باشد این ضعف عدم رعایت قوانین در استفاده روزمره فرد را در پی خواهد داشت تمامی این عوامل ضرورت افزایش میزان آگاهی فرد شرکت کننده در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی را دوچندان کرده است . رانندگان موظفند برای گردش به چپ در راه های بیرون شهر که منحصر به دو خط عبور رفت و برگشت بوده و مانع فیزیکی وسط جاده نداشته باشد، وسیله نقلیه را …

موتورسیکلتهای سه چرخ که چرخهای آنها در ارتباط با محور طولی وسط موتورسیکلت به طور قرینه قرار گرفته باشد باید مجهز به یک ترمزدستی همانند وسایل نقلیه موتوری دیگر باشند.

هر یک ازدو سمت عقب. ماده 76ـ موتورسیکلتها باید حداقل دارای یک چراغ با نور سفید در جلو، یک چراغ قرمز عقب همراه با چراغ قرمز ترمز، دو چراغ راهنما درجلو و دو چراغ راهنما در عقب و یک نور تاب قرمز در عقب باشند. الف ـ یک چراغ سفید یا زرد در جلو که هنگام شب تا مسافت 15 متری جلوی آن را به قدر کافی روشن سازد. ب ـ بزرگراهها ـ حداکثر 115 کیلومتر در ساعت. به طور مثال در مورد زمان تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و روغن گیربکس و تسمه تایم هر چند کیلومتر را باید در ذهن داشته باشید. کمی حوصله کنید و ناامید نشوید مطمئن باشید به راحتی آزمون را پشت سر خواهید گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =